Co je rugby

Pojďte si s námi zahrát ragby! Ukážeme vám, že ragby je zábavný a bezpečný sport pro vás a vaše děti.

BEZPEČNÝ SPORT

BEZPEČNÝ SPORT

Největším nebezpečím pro hráče v jakémkoliv sportu je především on sám. My vás naučíme hrát ragby od základů a připravíme vás na všechny herní situace tak, aby byl tento sport pro vás především zábavou. V ragby získáte nejen lepší fyzickou kondici, ale také zkušenosti, které se vám hodí nejen ve hře samotné, ale i v životě. U všech našich hráčů a to nejen u dětí máme na první místě jejich zdraví. Naším motem je “Respektuj nejen svého spoluhráče, ale i soupeře včetně jeho fyzických možností”.

PRINCIP HRY

PRINCIP HRY

V ragby vyhrává družstvo, která má po skončení utkání více bodů. Družstvo, které právě útočí se snaží dosáhnout bodů položením tzv. pětky do brankoviště soupeře a to pomocí postupného průniku přes jeho obranu. Bránící družstvo se naopak snaží zastavit postup soupeře tím, že útočníky dostává pod tlak a to tak, aby se dopustili chyby a ztratili míč. Základními prvky hry jsou: aktivní pohyb po hřišti, nahrávka míče, příjem přihrávky, komunikace mez hráči, vlastní rozhodnutí a zastavení protihráče. Ragby není jen tvrdý sport, ale hlavně klade důraz na komplexní schopnosti hráče a na jeho výbornou fyzickou připravenost.

OTEVŘENOST

OTEVŘENOST

Malé děti se v ragby od malička učí obecným základům míčových sportů a pohybu s míčem v prostoru. U nových hráčů se trénink zaměřujeme na jednoduché dovednosti a to vždy dříve než dochází k rozšiřování výuky o kontaktní situace. Používá se mnoho tréninkových metod a pomůcek, které zlepšují u hráčů reflex a fyzické či technické schopnosti. Každá věková kategorie tak postupně získává přípravu pro všechny varianty ragby, jako je patnáckové ragby, sedmičkové nebo bezkontaktní TAG Rugby.

HISTORIE HRY

HISTORIE HRY

Traduje se, že když v roce 1823 na univerzitních kolejích anglického města Rugby hráli studenti fotbal, tak jeden z nich William Webb Ellis vzal míč do rukou a běžel s ním k fotbalové bráně. Tím se říká, že vznikla hra ragby, jejíž první oficiální pravidla byla schválena v roce 1871. V dnešní době je ragby druhým nejrozšířenějším sportem po fotbalu a v některých zemích jako například ve Francii, Walesu a hlavně Novém Zélandu patří mezi ty nejdůležitější. Tradičně na mistrovství světa spolu soupeří týmy ze severní a jižní polokoule a na olympijských hrách RIO 2016 bude mít ragby obnovenou premiéru v podobě varianty Rugby 7s.Přihlašte se k odběru novinek

Naši partneři